Nyersanyag és kezelés

Nyersanyag

swarovski

SWAROVSKI® – üvegkristály díszítő prémium márka
www.swarovski.com

Swarovski® je prémiová značka pro nejjemnější křišťálové zdobení od roku 1895. Je uznávaná pro svoji inovativní dokonalost a její spolupráce s top-třídou designérů a značek v oblasti módy, šperků, doplňků je známá po celém světě. Kamínky od tohoto předního výrobce můžete nalézt na našich produktech s označením „Made with CRYSTALLIZED™ Swarovski Elements.

 

schoeller

SCHOELLER® – magas minőségű sport fonalak vezető gyártója
www.schoeller-wool.com

Rakouská společnost Schoeller AG patří k hlavním dodavatelům přízí pro naši výrobu.
Všechny příze jsou vyráběny s maximálním důrazem na odolnost a stálost uvedených vlastností a zároveň při ekologickém standardu BLUESIGN.
Jde o top produkty ve své kategorii, které svými vlastnostmi uživateli garantují nejvyšší kvalitu všech úpletů.

 

polycolon

POLYCOLON® – nedvesség-elvezető hidrofób szálak
www.schoeller-wool.com

Polycolon® je hydrofobní vlákno určené pro vnitřní části čepic a čelenek. Neabsorbuje vlhkost, pouze ji odvádí a předává ji vnější vrstvě, kde je odpařena. Má velmi dobré tepelné vlastnosti a je o 40% lehčí než bavlna. Polycolon® odpuzuje nečistotu. Je především vhodný pro aktivní sportovce, ale díky nedráždivosti i pro běžné nošení jak pro dospělé, tak pro děti. Polycolon® v čepicích a čelenkách je ta část výrobku, kdy vrchní barevný či vzorovaný úplet přechází uvnitř výrobku do 5-7 cm širokého jasně bílého nebo šedého pruhu. V některých náročnějších modelech tvoří celou vnitřní partii čepice.

 

thermo

THERMOLITE® – nedvesség-elvezető és melegítő
www.invista.com

Thermolite® patří do kategorie izolačních a transportních materiálů. Jeho výjimečnost spočívá právě ve sloučení těchto dvou funkcí. Prostřednictvím provzdušněných dutých vláken poskytuje jednu z nejvyšších úrovní tepelné izolace. Díky profilu vláken je současně vysoce efektivním a rychlým odvaděčem vlhkosti, která se jinak nejvíce podílí na ochlazování těla. V čepicích označených visačkou Thermolite® naleznete tento materiál jako pruh jemného bílého froté po vnitřním obvodu výrobku.

 

cool

COOLMAX® – maximális szárazságot és kényelmet biztosító puha és kellemes anyag
www.invista.com

Coolmax® je pro svou měkkost a příjemnost na dotek velmi používán. Čtyřkanálová konstrukce odvádí vlhkost od pokožky a předává ji vnější vrstvě. Coolmax® zajistí sucho a maximální pohodlí, proto se hodí například jako sportovní čepice pod přilbu.

 

woolmark-logo

 

MERINÓI GYAPJÚ – öntisztító hatás, szellőző, szigetelő
www.woolmark.com

Vlněná příze Merino Blend je tkaná z nejlepšího merina a inovativního no-pilulku vlákna. Výrobní proces provádí v Edoardo Miroglio výrobní závody, zajišťující trvalou odolnost a měkkost i po mnoha praní. Certifikát Oeko-tex zajišťuje absenci škodlivých látek.

 

schaefer

SCHAEFER GARNE GROUP® – vegyes divatos fonalak hagyományos gyártója
www.schaefer-garne.com

Německá společnost AS Schaefer Garne GmbH patří k hlavním dodavatelům přízí pro naši výrobu. Jde o top produkty ve své kategorii, které svými vlastnostmi uživateli garantují nejvyšší kvalitu všech úpletů.

 

softshell-logo

Membrán alapú Soft Shell anyag – szélálló, szellőző anyag

Tento membránový materiál zajišťuje optimální tepelnou regulaci a zabraňuje nežádoucímu podchlazení. Membrána je absolutně větruvzdorná a extrémně prodyšná. Je vhodná pro každý aktivní pobyt v přírodě, kde je nezbytné chránit se před prochladnutím. Díky stálému komfortu je vhodný i k běžnému dennímu nošení.

 

lycra

LYCRA® – elasztikus szál
www.lycra.com

Materiál skládající se z polyamidového mikrovlákna a elastického vlákna Lycra od firmy Invista. Pozoruhodná schopnost vlákna Lycra roztáhnout se a vrátit do původního stavu zlepšuje vlastnosti všech čepic a čelenek, v nichž je toto vlákno použito. Dodává jim pohodlí a volnost pohybu, čepice lépe padne a udržuje si svůj tvar.

 

yarnon-logo

YARNON®

Příze nové generace, která v sobě kloubí nejnovější poznatky při výrobě funkčních vláken a zároveň zachování přírodního materiálu a tím i vynikající pocit při použití v pletenině a zachování funkčnosti vlákna. Ve srovnání s konkurenčními materiály, tato vhodně zvolená kompozice má výrazně lepší celkové vlastnosti.

 

A termékek kezelésének alapszabályai

Kézi mosás

A termékek moshatók kézileg langyos vízben – max. 30°C-on. Utána óvatosan kicsavarni és vízszintes helyzetben szárítani, legmegfelelőbb törülközőn szárítani.

Gépi mosás

Gépi mosással az összes termék csak kímélő programon mosható. (gyapjú, finomselyem), ami kímélőbb mosást végez (megfelelő hőmérsékleten, szivattyúzás kisebb fordulatszámmal).

Üvegkővel díszített sapkák karbantartása

A mosást végezze visszájáról (az üvegköves színét befelé), a köves termékek óvatos kezelést kívánnak. Kézi mosást ajánlunk langyos vízben, minimális mennyiségű mosószerrel, nem csavarni – mosást követően törülközőbe tekerni és a vizet óvatosan kinyomkodni. Szárítani lazán, vízelszívó felületen.

Vigyázat!

A forróbb vízben (magasabb mint 30°C-on) való mosás és a mosógépben való tartós forgás a terméket károsítja (a kötött anyag kibolyhosodik és összemegy). Ne szárítsa a terméket fűtőtesten. Ha a fűtés hőmérséklete túlhaladja a 30°C-ot (és ez gyakori jelenség), akkor a kötött anyagban lévő víz is túlhevül 30°C-on túl és a termék ugyanúgy összemehet, mint alkalmatlan mosáskor.

Ne használjon öblítőszert!

Facebook CAPU Google Plus CAPU YouTube CAPU Instagram CAPU