Materiály a ošetřování

Materiály

swarovski

SWAROVSKI® – prémiová značka křišťálového zdobení
www.swarovski.com

Swarovski® je prémiová značka pro nejjemnější křišťálové zdobení od roku 1895. Je uznávaná pro svoji inovativní dokonalost a její spolupráce s top-třídou designérů a značek v oblasti módy, šperků, doplňků je známá po celém světě. Kamínky od tohoto předního výrobce můžete nalézt na našich produktech s označením „Made with CRYSTALLIZED™ Swarovski Elements.

 

schoeller

SCHOELLER® – přední výrobce vysoce kvalitních přízí pro sport
www.schoeller-wool.com

Rakouská společnost Schoeller AG patří k hlavním dodavatelům přízí pro naši výrobu.
Všechny příze jsou vyráběny s maximálním důrazem na odolnost a stálost uvedených vlastností a zároveň při ekologickém standardu BLUESIGN.
Jde o top produkty ve své kategorii, které svými vlastnostmi uživateli garantují nejvyšší kvalitu všech úpletů.

 

polycolon

POLYCOLON® – hydrofobní vlákno odvádějící vlhkost
www.schoeller-wool.com

Polycolon® je hydrofobní vlákno určené pro vnitřní části čepic a čelenek. Neabsorbuje vlhkost, pouze ji odvádí a předává ji vnější vrstvě, kde je odpařena. Má velmi dobré tepelné vlastnosti a je o 40% lehčí než bavlna. Polycolon® odpuzuje nečistotu. Je především vhodný pro aktivní sportovce, ale díky nedráždivosti i pro běžné nošení jak pro dospělé, tak pro děti. Polycolon® v čepicích a čelenkách je ta část výrobku, kdy vrchní barevný či vzorovaný úplet přechází uvnitř výrobku do 5-7 cm širokého jasně bílého nebo šedého pruhu. V některých náročnějších modelech tvoří celou vnitřní partii čepice.

 

thermo

THERMOLITE® – odvádějící vlhkost a hřejivý
www.invista.com

Thermolite® patří do kategorie izolačních a transportních materiálů. Jeho výjimečnost spočívá právě ve sloučení těchto dvou funkcí. Prostřednictvím provzdušněných dutých vláken poskytuje jednu z nejvyšších úrovní tepelné izolace. Díky profilu vláken je současně vysoce efektivním a rychlým odvaděčem vlhkosti, která se jinak nejvíce podílí na ochlazování těla. V čepicích označených visačkou Thermolite® naleznete tento materiál jako pruh jemného bílého froté po vnitřním obvodu výrobku.

 

cool

COOLMAX® – měkký a příjemný materiál zajišťující maximální sucho a pohodlí
www.invista.com

Coolmax® je pro svou měkkost a příjemnost na dotek velmi používán. Čtyřkanálová konstrukce odvádí vlhkost od pokožky a předává ji vnější vrstvě. Coolmax® zajistí sucho a maximální pohodlí, proto se hodí například jako sportovní čepice pod přilbu.

 

woolmark-logo

 

MERINO VLNA – samočisticí efekt, prodyšnost, izolace
www.woolmark.com

Vlněná příze Merino Blend je tkaná z nejlepšího merina a inovativního no-pilulku vlákna. Výrobní proces provádí v Edoardo Miroglio výrobní závody, zajišťující trvalou odolnost a měkkost i po mnoha praní. Certifikát Oeko-tex zajišťuje absenci škodlivých látek.

 

schaefer

SCHAEFER GARNE GROUP® – tradiční výrobce směsových efektních přízí pro módu
www.schaefer-garne.com

Německá společnost AS Schaefer Garne GmbH patří k hlavním dodavatelům přízí pro naši výrobu. Jde o top produkty ve své kategorii, které svými vlastnostmi uživateli garantují nejvyšší kvalitu všech úpletů.

 

softshell-logo

Soft Shell membrána – větruodolný, prodyšný materiál

Tento membránový materiál zajišťuje optimální tepelnou regulaci a zabraňuje nežádoucímu podchlazení. Membrána je absolutně větruvzdorná a extrémně prodyšná. Je vhodná pro každý aktivní pobyt v přírodě, kde je nezbytné chránit se před prochladnutím. Díky stálému komfortu je vhodný i k běžnému dennímu nošení.

 

lycra

LYCRA® – elastické vlákno
www.lycra.com

Materiál skládající se z polyamidového mikrovlákna a elastického vlákna Lycra od firmy Invista. Pozoruhodná schopnost vlákna Lycra roztáhnout se a vrátit do původního stavu zlepšuje vlastnosti všech čepic a čelenek, v nichž je toto vlákno použito. Dodává jim pohodlí a volnost pohybu, čepice lépe padne a udržuje si svůj tvar.

 

yarnon-logo

YARNON®

Příze nové generace, která v sobě kloubí nejnovější poznatky při výrobě funkčních vláken a zároveň zachování přírodního materiálu a tím i vynikající pocit při použití v pletenině a zachování funkčnosti vlákna. Ve srovnání s konkurenčními materiály, tato vhodně zvolená kompozice má výrazně lepší celkové vlastnosti.

 

 

Základní pravidla ošetřování výrobků

Praní v ruce

Výrobek je možné prát v ruce ve vlažné lázni – 30°C max.. Poté jemně vyždímat a sušit ve vodorovné poloze, nejlépe na ručníku.

Praní v pračce

Veškeré výrobky je možné prát v pračce pouze na šetrný program (vlna, jemné praní), který respektuje šetrnější praní (přiměřenou teplotu a snížený počet otáček při odstřeďování).

Údržba čepic s kamínky

Prát z rubu (lícovou stranou s kameny dovnitř), výrobky s kamínky vyžadují opatrné zacházení. Doporučujeme prát ručně ve vlažné vodě s minimálním množstvím pracího prostředku, neždímat – po vyprání zabalit do osušky a vodu opatrně vymačkávat. Sušit zvolna rozložené na savém podkladu.

Při praní v automatické pračce zvolte program pro jemné prádlo bez ždímání.

Pozor!

Praní v teplejší vodě (víc než 30°C) a dlouhé mletí v pračce výrobek znehodnotí (úplet zplstnatí a srazí se). Nesušte výrobek na topném tělese. Pokud topení přesáhne teplotu 30°C, (a to je zcela běžné) voda obsažená v úpletu se zahřeje taktéž nad 30°C a výrobek se srazí stejným způsobem jako při nevhodném praní.

Nepoužívejte aviváž!

Facebook CAPU Google Plus CAPU YouTube CAPU Instagram CAPU